Porady na przeprowadzkę

Artykuł z 1 gru 2021

Przeprowadzka to zawsze duże, a dla wielu także stresujące przedsięwzięcie. Spakowanie całego swojego dobytku, a następnie przewiezienie go w nowe miejsce zamieszkania jest czasochłonne i niewątpliwie wymaga umiejętności dobrego planowania. Zwłaszcza, jeśli mówimy o przeniesieniu do innego miasta lub przeprowadzce międzynarodowej. Jak w tym wszystkim uniknąć nerwów i zachować spokój?

#przeprowadzki sosnowiec #przeprowadzki śląsk #przeprowadzki zagłębie #transport #mieszkanie #dom #prywatne #szafa #meble #kuchnia

Przeprowadzka bez zbędnych rzeczy

Odpowiednie przygotowanie do przeprowadzki to podstawowa czynność, którą musisz wykonać. Warto na tym etapie zrobić gruntowny porządek w szafie, komodzie, na półkach czy w papierach i dokumentach. Przewożenie rzeczy, z których nie będziesz korzystać lub ubrań, których nie założysz to tylko dokładanie sobie pracy. Przeprowadzka to świetny moment na zebranie i pozbycie się wszystkiego, co niepotrzebne. Pozostałe rzeczy warto posegregować i poukładać. Ta czynność pomoże przy późniejszym pakowaniu.

Porządków przed przeprowadzką nie trzeba robić za jednym razem. Znacznie wygodniej, a nawet skuteczniej, będzie sukcesywne pozbywanie się wszystkiego, co zbędne. Jeśli więc wpadnie Ci w ręce coś, czego już nie będziesz używać, to od razu się tego pozbądź. Nie wyrzucaj jednak ubrań, które są w dobrym stanie. Znacznie lepiej je oddać na zbiórkę odzieży.

Sporządź plan działania

Na kilka tygodni przed planowanym terminem przeprowadzki warto zacząć organizować kartony na rzeczy. Pamiętaj, że pudeł nigdy za mało i lepiej rozdzielić rzeczy na dwa pojemniki niż pakować na siłę do jednego. Zastanów się, które przedmioty będą Ci potrzebne do codziennego użytku aż do dnia przeprowadzki, a które można spakować wcześniej. Zaplanuj pakowanie określonych pomieszczeń i weź pod uwagę, co zostanie schowane dopiero na samym końcu.

Na czas przeprowadzki będziesz prawdopodobnie potrzebować urlopu. Pomyśl o tym wcześniej, by bez problemów dopasować wolne do terminu przeprowadzki. Na ten dzień trzeba również zorganizować opiekę dla dzieci. Popytaj dziadków, brata, siostry czy znajomych, czy mogą się nimi zająć. Przeprowadzka nie będzie raczej niczym przyjemnym dla dzieci, a Tobie również będzie łatwiej, gdy nie będzie trzeba doglądać  dzieci. To samo tyczy się zwierząt domowych.

Przenosząc się do świeżo wyremontowanego domu czy mieszkania warto w nim posprzątać. Znacznie lepiej przeprowadzać się na czyste lokum i móc od razu wypakowywać rzeczy. Jeśli przez pakowanie nie masz czasu na zrobienie porządków, to możesz zlecić sprzątanie osobie, która świadczy tego typu usługi.

Jak się spakować?

Przy przeprowadzce niezbędne są pudła, w których przewieziony zostanie cały dobytek. Wartościowe rzeczy, takie jak telewizor, ekspres do kawy, robot kuchenny czy konsola do gier warto umieścić w kartonach, w których zostały zakupione. Posiadają zwykle styropianowe lub kartonowe wypraski, chroniące sprzęt przed uszkodzeniem w trakcie podróży. Szkło i delikatne przedmioty najlepiej owinąć w folię bąbelkową lub stare gazety. Do ubrań wystarczą zwykłe pudła, które można łatwo kupić w sklepie. Najpierw jednak wykorzystaj wszystkie walizki i torby podróżne, które posiadasz – nie ma sensu, by jeździły puste.

Kartony do przeprowadzki powinny zostać opisane, by później łatwiej było rozeznać się w ich zawartości. Nie mieszaj ze sobą rzeczy z różnych pomieszczeń, np. szkła z kuchni z t-shirtami. To znacznie utrudni rozpakowanie. Ubrania najlepiej pakować wyprane i złożone. Jeśli dobrze poukładasz je w kartonie, to później wystarczy przełożyć je na półkę w szafie.

I najważniejsze !!!

Znajdź dobrą firmę przeprowadzkową

Odpowiednio wcześniej należy również znaleźć ekipę do przeprowadzki, dzięki której całość przedsięwzięcia przebiegnie znacznie sprawniej. Fachowcy odpowiednio zabezpieczą meble i ciężki sprzęt, wyniosą je, zapakują do samochodu, a następnie wniosą do nowego domu lub mieszkania. Firma przeprowadzkowa, wie jak się za to zabrać i jakie trudności mogą spotkać podczas transportu mebli, więc jej pomoc to o wiele lepsze rozwiązanie niż działanie na własną rękę. Korzystając z usług fachowców od przeprowadzek nie musisz angażować znajomych czy rodziny do dźwigania kartonów oraz mebli, a także szukać i wynajmować samochodu dostawczego.

 

Nasz cennik Kontakt
Porady na przeprowadzkę

Kontakt z nami

Jesteśmy dyspozycyjni dla Państwa telefonicznie lub mailowo. 

Poniedziałek - Piątek  8.00 - 18.00

Sobota  8.00 - 14.00

Przypominamy!!! Jeździmy dla Państwa 24/7 godziny.

Wcześniej umówione transporty/przeprowadzki

Siedziba

Wesoła 4B 41-200 Sosnowiec

Zadzwoń

888-281-372

Przeprowadzki na Śląsku i Zagłębiu

Jesteśmy firmą transportowo-przeprowadzkową z kilkuletnim doświadczeniem i ponad 370 pozytywnymi opiniami. Wykonujemy przeprowadzki w Katowicach oraz przeprowadzki w Sosnowcu ale także innych miastach naszej metropolii. Nasi klienci cenią nas za rzetelność, dotrzymywanie terminów i bezpieczny transport sprzętów, które nam powierzają.

Zobacz